Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A
Skandynawski Minimalizm

Wybieramy idealny stolik kawowy

Stolik kawowy to istotny element każdego salonu czy pokoju dziennego, a więc pomieszczeń przeznaczonych przede wszystkim do wypoczynku i luźnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Ten niewielki mebel stanowi swoiste dopełnienie tego wnętrza, a jednocześnie jest bardzo praktyczny, chociaż zwykle nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Stolik kawowy – jak wybrać odpowiedni?

Stolik kawowy powinien być dopasowany do pozostałych mebli występujących w salonie. Nie oznacza to jednak, że koniecznie musi być taki sam jak inne elementy wyposażenia. Nie trzeba również kupować stolika w zestawie. Można wybrać mebel z zupełnie innej linii stylistycznej, ale zawsze należy starać się zachować spójną koncepcję wystroju wnętrza. Przykładowo, bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie minimalistyczne stoliki w kolorze szarego betonu, które świetnie prezentują się w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym, industrialnym. Oryginalny design stolika kawowego świetnie wzbogaci wystrój, nadając mu unikalnego charakteru, ale w żaden sposób nie zdominuje wnętrza.

Stoliki kawowe najczęściej występują w kształcie prostokątnym lub kwadratowym, ale można spotkać też modele o zupełnie innych kształtach. Ta kwestia w dużej mierze zależy od indywidualnych upodobań oraz specyfiki pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki kawowe modułowe, które składają się z kilku, najczęściej dwóch, komponentów przeznaczonych do łączenia w wygodną kompozycję. W małych salonach sprawdzą się zestawy stolików różnej wielkości, które mogą być wsunięte w jeden pod drugi, przez co zajmują mniej miejsca. W razie potrzeby wystarczy je szybko rozstawić, by każdy miał do nich dostęp.

Podczas doboru stolika kawowego warto zastanowić się nad optymalną wysokością mebla. Niektórzy preferują stoliki bardzo niskie, inni natomiast szukają jak najwyższego modelu. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku stolików kawowych jest dobór mebla, którego blat znajduje się na wysokości siedziska sofy lub foteli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *