Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A
skandynawska kuchnia

Jak urządzić jadalnię w stylu skandynawskim?

W każdym mieszkaniu, nawet o małym metrażu, warto wydzielić przestrzeń przeznaczoną wyłącznie do jedzenia – z solidnym stołem, wygodnymi krzesłami i dobrym oświetleniem. Jadalnia to miejsce przeznaczone nie tylko do spożywania codziennych posiłków, ale również spędzania czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Bez względu na to, czy stanowi ona oddzielne pomieszczenie, czy też część otwartej przestrzeni między salonem a kuchnią, zawsze warto dążyć do tego, by prezentowała się przytulnie i estetycznie.

Funkcjonalna jadalnia w stylu skandynawskim

Podczas urządzania mieszkań bardzo często inspirujemy się stylem skandynawskim, który świetnie sprawdzi się w przypadku jadalni. Jadalnia jest pomieszczeniem, które przede wszystkim musi być funkcjonalne, przytulne i komfortowe. Ma nastrajać do odpoczynku, spokojnego jedzenia i spotkań z najbliższymi. To idealnie wpisuje się w koncepcję stylu skandynawskiego, w którym dominuje prostota, naturalność, jasne barwy i funkcjonalność.

  • Stół w jadalni. Oczywiście najważniejszym elementem w każdej jadalni jest stół. Stół w stylu skandynawskim najczęściej wykonany jest z litego drewna. Występuje w odcieniu naturalnego drewna lub jest pomalowany na biało. Niekiedy w meblach skandynawskim występują subtelne elementy metalowe. Wielkość stołu zależy przede wszystkim od ilości przestrzeni, jaką dysponujemy, a także liczby użytkowników mebla. Wcale nie musi być on bardzo duży, najważniejsze jednak, by był przestronny i gwarantował wygodę podczas jedzenia.
  • Krzesła w jadalni. Stół jest ważny, ale bez odpowiednio dobranych krzeseł nie będzie wypełniał swojej roli. Krzesła to nie tylko meble użytkowe, ale również ciekawe uzupełnienie aranżacji. Również mogą być wykonane z drewna. Dla wygody na siedzisku warto położyć miękkie poduszki. Liczba krzeseł powinna odpowiadać wielkości stołu, a także ilości domowników.
  • Oświetlenie w jadalni. To bardzo ważna kwestia w każdej jadalni, szczególnie tej urządzonej w stylu skandynawskim. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy pomieszczenie z wydzieloną jadalnią posiada okno, przez które wpadają promienie słoneczne w ciągu dnia. Niemniej jednak bardzo ważne jest również światło sztuczne, które powinno składać się z oświetlenia centralnego, najlepiej nad stołem, oraz dodatkowego, np. w postaci lampy stojącej lub ściennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *