Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A
szafa

Szafy w sypialni inspirowanej stylem skandynawskim

Teoretycznie sypialnia to pomieszczenie, w którym śpimy, a więc spędzamy czas głównie nocą lub podczas krótkich drzemek w ciągu dnia. W praktyce jednak zwykle przebywamy tutaj znacznie częściej i wykonujemy wiele różnorodnych innych czynności, takich jak chociażby ubieranie i przebieranie się każdego dnia. Istotnym elementem w sypialniach jest więc nie tylko łóżko, ale również pojemne szafy, w których porządkujemy wszystkie ubrania.

W sypialniach urządzonych w stylu skandynawskim dominuje funkcjonalność oraz prostota i takie właśnie powinny być również szafy zastosowane w pomieszczeniu. Szafy w stylu skandynawskim powinny być więc wygodne w codziennym użytkowaniu, a jednocześnie idealnie współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia.

Wygodna szafa w sypialni urządzonej w stylu skandynawskim

Wszystkie meble dobierane zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego cechują się prostotą form, minimalizmem i najczęściej jasnymi odcieniami. Zwykle wykonane są z naturalnych materiałów, głównie drewna, chociaż niekiedy mogą być zastosowane subtelne dodatki metalowe, szklane lub z tworzyw sztucznych. Kolor szafy powinien korespondować z innymi elementami sypialnego wyposażenia. Najczęściej stosowane są jasne, naturalne barwy, takie jak biel, écru, beże, jasne brązy, szarości, pastelowe błękity.

Zwykle szafy w stylu skandynawskim pozbawione są jakichkolwiek ozdobników. Są bardzo proste i minimalistyczne — właśnie w tym tkwi ich urok. Jednocześnie za sprawą delikatnych, naturalnych kolorów sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne i sprzyja codziennemu odpoczynkowi, więc ta stylistyka świetnie sprawdzi się w przypadku sypialni.

Jak już zostało wspomniane, w stylu skandynawskim zawsze wysuwa się na plan pierwszy funkcjonalność wszystkich zastosowanych elementów wyposażenia wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku szaf, które muszą być pojemne. I chociaż na zewnątrz najczęściej prezentują się dość zgrabnie i filigranowo, to jednak ich wnętrze jest w stanie pomieścić bardzo dużo ubrań oraz innych akcesoriów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *