Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A

Najpopularniejsze przykłady mebli skandynawskich

Styl skandynawski cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Stanowi połączenie funkcjonalności z prostotą, minimalizmu z oryginalną elegancją. Nordycki klimat można osiągnąć, wyposażając mieszkanie w odpowiednie meble, które wyróżniają się lekkością, dają poczucie przestronności i porządku. Sprawdź, jak wybrać meble skandynawskie idealne do twojego mieszkania.

Czym się charakteryzują meble skandynawskie?

  • Łóżko w stylu skandynawskim

Łóżko zachowane w stylu skandynawskim powinno mieć wysoką podstawę. Jednocześnie musi wyróżniać się prostotą i jasnymi kolorami. Zwykle wyposażone jest w masywny zagłówek, na którym można ułożyć kilka dekoracji, np. lampki nocne. Przede wszystkim należy jednak zabiegać o to, było wygodne. Pamiętajmy, że styl skandynawski to estetyka połączona z funkcjonalnością, a zasada ta obowiązuje niemal każdy element wyposażenia mieszkania.

  • Krzesła w stylu skandynawskim

Mówiąc o krzesłach mamy na myśli przede wszystkim jadalnię. Krzesła skandynawskie to dość proste modele bez zbędnych zdobień czy udziwnień. Najważniejsze, aby były wykonane z drewna w naturalnym odcieniu lub wykończonego białą okleiną. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na nieco bardziej nowoczesną aranżację, możemy zdecydować się na tapicerowane krzesła w stylu skandynawskim, które prezentują się niezwykle oryginalnie. Bardziej przypominają fotele, więc mogą być zastosowane nie tylko w jadalni, ale również w przestrzeni przeznaczonej do pracy, np. domowego biura. Są wyjątkowo wygodne, więc sprawdzą się podczas wielogodzinnego wypełniania zawodowych obowiązków.

  • Komody w stylu skandynawskim

Komody zwykle kojarzą nam się ze stylem klasycznym, jednak często wykorzystywane są również w mieszkaniach zdominowanych przez skandynawskie aranżacje. Zwykle utrzymują one jednolity design. Powinny być również dopasowane do innych elementów wyposażenia meblowego. Komoda to jednak nie tylko mebel dekoracyjny, ale również przestrzeń do przechowywania różnorodnych przedmiotów domowych, ubrań, pościeli itp. Warto więc zwrócić uwagę również na jej funkcjonalność i pojemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *