Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A

Moda na białe meble w mieszkaniu. Warto jej ulec?

Dotychczas biel w mieszkaniach gościła głównie na ścianach, obecnie w ofertach sklepów meblowych oraz producentów mebli pojawia się coraz więcej produktów, które w całości wykończone są w bieli. W dużej mierze jest to wynik inspiracji stylem skandynawskim, który stawia na jasne kolory, dobrze rozświetlone wnętrza pełne przestrzeni i słońca. Ale biel jest często wykorzystywana również w aranżacjach nowoczesnych czy minimalistycznych. Białe meble doskonale wpisują się w koncepcję nowatorskiego wystroju wnętrz. Stanowią doskonałe, kontrastowe tło nie tylko dla czerni, ale również dla jaskrawych, wyrazistych kolorów. Co więcej, z bielą świetnie komponują się naturalne materiały, często występujące w mieszkaniach urządzonych np. w stylu skandynawskim, czyli drewno i kamienie naturalne.

Białe meble w stylu nowoczesnym są ładne, modne i stylowe, ale czy są również praktyczne?

Białe meble – czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Czy białe meble są dla każdego? Oczywiście, że nie! Jeśli nie lubisz bieli, nie musisz się na nie decydować. Fakt, że są obecnie bardzo modne nie jest argumentem przemawiającym za ich zakupem, jeśli nie jesteś przekonany do bieli w mieszkaniu, a szczególnie na meblach. Mieszkanie należy urządzać tylko i wyłącznie zgodnie z własnymi preferencjami. Moda i panujące trendy stanowią jedynie inspirację.

Z praktycznego punktu widzenia białe meble są praktycznie dla każdego. Obawiasz się, że szybko pojawią się na nich zabrudzenia? Meble wykonane z solidnych materiałów zwykle są odpowiednio zabezpieczone, a zewnętrzna powłoka jest odporna na brud, kurz, czy nawet drobne uszkodzenia mechaniczne związane ze standardowym użytkowaniem. Nawet jeśli pojawi się jakieś zabrudzenie, można je delikatnie usunąć stosując miękką szmatkę, ewentualnie nasączoną odpowiednim środkiem czyszczącym lub pielęgnacyjnym przeznaczonym do danego tworzywa, np. drewna. Ta rada odnosi się jednak do standardowych zabrudzeń. Niestety jeśli twoje dziecko uwielbia malować, a swoją pasję rozwija nie tylko na kartce papieru, ale również na meblach, ścianach i sprzętach domowych, może pojawić się problem z usunięciem niektórych “dzieł sztuki” podopiecznego. Ale ślady po takim “malarstwie” (czy innych mocnych uszkodzeniach) mogą pozostać na meblach w różnych kolorach. Pomysłowość maluchów nie zna granic, a przed efektami niektórych kreatywnych poczynać nie ustrzegą nas nawet czarne meble.

Nie trzeba też obawiać się, że białe meble zmienią kolor. Nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń na powierzchni, które przeciwdziałają żółknięciu, nawet na meblach kuchennych.

Biel na meblach sprawi, że mieszkanie będzie wydawać się większe, bardziej przestronne i słoneczne. Jest to kolor delikatny, a jednocześnie bardzo elegancki. Można komponować go praktycznie z wszystkimi innymi odcieniami, a także różnymi materiałami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *