Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A

Mieszkanie zrobione na szaro. Wnętrza w odcieniach szarości

Szary to przede wszystkim kolor spokojny, stonowany, dostojny. Wiele osób myśli wręcz, że jest monotonny i nudny, ale to raczej ci, którym nie dane było jeszcze poznać wszystkich odcieni szarości. Mieszkania urządzone w tym kolorze mogą być naprawdę ciekawe, eleganckie, wyraziste i oryginalne. To barwa, która doskonale współgra z niemal wszystkimi kolorami. Co więcej, pozwala na inspirujące zabawy z fakturami i wzorami. Sama szarość nie narzuca się, nie przytłacza, nie męczy wzroku, za to może być przytulna, ciepła, elegancka. Sprawdzi się idealnie we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, skandynawskich, a nawet rustykalnych. Nowoczesne meble w odcieniach szarości stanowią doskonałe tło dla sprzętów elektronicznych, oryginalnych dodatków, książek, płyt itd.

Mieszkanie w szarościach

To, czy szarość w mieszkaniu okaże się strzałem w dziesiątkę, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób wykorzystamy ten kolor podczas eksperymentów aranżacyjnych. Tak naprawdę, używając różnych odcieni szarości, możemy uzyskać całkowicie odmienne rezultaty. Przykładowo, można zdecydować się na kontrastowe zestawienie mocnych odcieni, wpadających w biel, aż po szarość zbliżoną niemal do czerni. Można również skupić się na subtelnych odcieniach szarości, przełamanych metalicznymi dodatkami. Zupełnie innym rozwiązaniem jest zastosowanie szarego tła w postaci mebli i ścian oraz wielu kolorowych dodatków w jaskrawych odcieniach limonki, pomarańczy czy mięty.

Najczęściej szarość zestawiana jest z bielą. Takie rozwiązanie aranżacyjne dominuje przede wszystkim we wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim. Przestrzenie biało-szare zachwycają prostotą, lekkością, jasnością i wrażeniem wszechobecnej przestrzeni.

Do szarości doskonale pasują meble drewniane w jasnych odcieniach. To również połączenie rodem ze stylu skandynawskiego. Całość warto uzupełnić dodatkami również w odcieniach naturalnych, wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak kamień, szkło czy ceramika.

Miłośnicy przytulnych wnętrz powinni urozmaicić swoje szare mieszkanie tkaninami w postaci miękkich dywanów, poduszek dekoracyjnych, puszystych pledów, gładkich zasłon. Wprowadzą one do pomieszczeń poczucie ciepła i swojskości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *