Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A

Ława w salonie – praktyczna i estetyczna

Ława w salonie to mebel wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. W swojej klasycznej formie występuje w owalnym lub prostokątnym kształcie. W porównaniu z modnym obecnie stolikiem kawowym jest nieco wyższa, a jednocześnie zwykle ma również nieco szerszy blat. Bardzo często na ławach można podawać nie tylko kawę czy herbatę, ale nawet przekąski czy posiłki. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli ław, dlatego można dostosować je adekwatnie do metrażu w salonie lub pokoju dziennym, a także stylistyki.

Wielozadaniowa ława w domu i mieszkaniu

Ławy mogą być zastosowane nawet w domach i mieszkaniach, w których nie ma miejsca na tradycyjny stół. W tym przypadku jednak warto sięgnąć po nieco wyższy mebel lub wersję z regulowaną wysokością. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku może być również rozkładana ława, w której blat można w bardzo szybki sposób powiększyć.

W przypadku niewielkich mieszkań doskonałym rozwiązaniem mogą być również szklane ławy. Warto też zwrócić uwagę na takie modele, które można dodatkowo wykorzystać do innych celów, np. z przestrzenią pod blatem do wsuwania pod spód pufu lub z niewielką półeczką do przechowywania książek lub czasopism.

W praktyce jednak dobór odpowiedniej ławy w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób chcemy ją użytkować. Wielkość pomieszczenia to nie jedyna kwestia, na którą powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru tego mebla. Bardzo często ława występuje w funkcji standardowego stolika kawowego. Stanowi wówczas przydatne uzupełnienie części wypoczynkowej.

Jaka ława do twojego mieszkania?

Ława to nie tylko mebel funkcjonalny, ale również estetyczny. Z tego też powodu warto wybierać ją z uwzględnieniem stylistyki dominującej we wnętrzu. Przykładowo, we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych sprawdzą się ławy o prostych, prostokątnych kształtach bez żadnych elementów dekoracyjnych. We wnętrzach klasycznych i rustykalnych doskonałym wyborem będą meble drewniane. Ławy skandynawskie zwykle tworzone są z naturalnego drewna, wyróżniają się prostym designem i jasnymi odcieniami. Jednocześnie w przypadku wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim pasują również ławy oryginalnie wykończone, np. w odcieniu betonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *