Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A
skandynawska kuchnia

Kuchnia inspirowana stylem skandynawskim

Styl skandynawski jest najlepszym przykładem na to, że w prostocie tkwi naturalne piękno. Wnętrza urządzone w tym stylu z jednej strony wydają się dość minimalistyczne i funkcjonalne, z drugiej jednak prezentują się niezwykle elegancko, przytulnie i nowocześnie. To również idealny sposób na urządzenie nowoczesnej kuchni. Dzielimy się kilkoma przydatnymi wskazówkami na temat aranżacji wnętrz kuchennych inspirowanych modnym stylem skandynawskim.

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

  • Wnętrza skandynawskie są jasne, rozświetlone przede wszystkim naturalnym światłem. Zadbaj więc o to, by okna w kuchni nie były ograniczone żadnymi zbędnymi dodatkami. Postaw na skromne, delikatne zasłony lub rolety umożliwiające samodzielne regulowanie dopływu promieni słonecznych. W przypadku sztucznego oświetlenia zdecyduj się na lampę główną sufitową oraz kilka dodatkowych punktów oświetlenia uzupełniającego.
  • Meble kuchenne w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim proste, wygodne, funkcjonalne. Powinny sprawiać wrażenie jasnych i przestronnych. Na meblach nie powinno występować zbyt wiele ozdobników. Warto postawić na naturalne materiały, przede wszystkim drewno. Meble powinny być solidne i dobrej jakości, a jednocześnie sprawiać wrażenie lekkich, przytulnych i estetycznych.
  • We wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim nie należy przesadzać z dodatkami. Jeśli już chcemy nieco urozmaicić aranżację, powinniśmy wybierać przedmioty cechujące się prostą, praktyczną formą. Również warto postawić na naturalne materiały, takie jak drewno, len, bawełna, kamień, szkło czy ceramika.
  • W mieszkaniach inspirowanych stylem skandynawskim dominują kolory jasne i naturalne, czyli biel, szarość, czerń, delikatne brązy i beże. Z powodzeniem można zastosować dodatki w nieco żywszych odcieniach, takich jak niebieski, żółty, zielony czy wrzosowy. W ten sposób doskonale urozmaicimy kolorystycznie wnętrze, a jednocześnie nadal pozostaniemy wśród naturalnych barw, które powinny dominować w kuchni skandynawskiej. Doskonałym dodatkiem będą w tym przypadku również zioła w doniczce na oknie, bukiet kolorowych kwiatów, suszone rośliny czy kolorowe warzywa kiszone w słoikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *