Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A
otra

Komoda w stylu skandynawskim – jak dobrać, gdzie ustawić?

Komoda to mebel o bardzo długiej historii. Do niedawna kojarzył nam się wyłącznie ze starszymi mieszkaniami naszych babć i dziadków lub klasycznymi wnętrzami, obecnie jednak znów pojawia się w nowoczesnych aranżacjach. Komody są bardzo funkcjonalne. Ich pojemne wnętrza pomieszczą wiele akcesoriów domowych codziennego użytku. Najczęściej stosowane są w salonach lub sypialniach. Jest to mebel, który spełnia nie tylko funkcje praktyczne, ale i dekoracyjne. Estetyczna komoda, odpowiednio dobrana do stylistyki wnętrza, może stanowić świetne uzupełnienie każdego pomieszczenia.

Komody w stylu skandynawskim

Komody w stylu skandynawskim najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów, czyli drewna. Wnętrza skandynawskie zwykle są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie wyróżniają się minimalizmem, stąd też i występujące w nich meble cechują się prostotą form i dekoracyjną oszczędnością. Komoda odgrywa bardzo ważną rolę we wnętrzu skandynawskim. Z jednej strony bardzo dobrze realizuje najważniejsze założenie tego stylu, czyli funkcjonalność. Z drugiej strony swoimi gabarytami nie przytłacza pomieszczenia, przez co nadal jest ono bardzo przestronne i jasne.

Mówiąc o komodzie w stylu skandynawskim większość z nas zapewne ma przed oczyma niewielki, biały mebel z charakterystycznymi, drewnianymi nóżkami. I rzeczywiście ten model jest czołowym przedstawicielem komód skandynawskich. Trzeba jednak pamiętać, że w praktyce możliwości jest bardzo wiele, a dostępne modele różnią się od siebie pod wieloma względami, więc wcale nie trzeba ograniczać się do jednego, standardowego schematu. Przykładowo, cechą charakterystyczną dla wielu mebli w stylu skandynawskim jest brak uchwytów w szafkach czy szufladach, co doskonale wpisuje się w koncepcję minimalizmu. Oczywiście odpowiednio dobrany system otwierania pozwala na bezproblemowy dostęp do wnętrza.

Komody w stylu skandynawskim najczęściej występują w kolorze białym, ale świetnie sprawdzą się również meble w odcieniu naturalnego drewna. Mogą być zastosowane nie tylko w mieszkaniach urządzonych stricte w stylu skandynawskim, ale również we wnętrzach rustykalnych, nowoczesnych czy eklektycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *