Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A

Komfortowa garderoba w skandynawskim wydaniu

Idealnie posegregowane ubrania i buty, eleganckie koszule na wieszakach, dużo wolnej przestrzeni z ogromnym lustrem, wiele pudełek i pudełeczek na dodatki, kosze na bieliznę i pościel. To nie jest opis ekskluzywnej garderoby gwiazd, lecz charakterystyka garderoby urządzonej w stylu skandynawskim. Takiej, jaką praktycznie każdy może zaaranżować w swoim domu. To marzenie wszystkich osób, które cenią sobie wygodę, funkcjonalność i niebanalne rozwiązania.

Garderoby skandynawskie – wygoda, funkcjonalność i porządek

Garderoba skandynawska to przede wszystkim przestrzeń. Nie chodzi tutaj jednak wcale o imponujący metraż, lecz raczej o taką organizację przestrzeni, która pozwoli na przemyślane, funkcjonalne i wygodne użytkowanie garderoby.

Jeśli w naszym domu mamy sporo miejsca, możemy przeznaczyć na garderobę oddzielne pomieszczenie. Jeżeli nie, możemy zaaranżować ją w przestronnej szafie lub specjalnie wykonanej zabudowie, np. w sypialni.

Oddzielne pomieszczenie na garderobę w stylu skandynawskim to oczywiście najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu nie będziemy musieli w innych pokojach umieszczać szaf, ponieważ wszystkie ubrania będą zlokalizowane w jednym pomieszczeniu. W ten sposób będziemy mogli zaaranżować całe mieszkanie zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego, który wyróżnia się minimalizmem, prostotą i przestronnością.

A ponieważ w stylu skandynawskim liczy się przede wszystkim prostota i naturalne materiały, również w garderobie warto podążać tym tropem. Najważniejsze jest, aby pomieszczenie zorganizować w taki sposób, aby zawsze panował w nim porządek. Wszystko powinno być na swoim miejscu, więc nie może tutaj zabraknąć szuflad, pojemników, wieszaków, pudełek, półek itd. Każdy elementy wyposażenia powinien być przeznaczony do konkretnego celu. Dzięki temu łatwiej będzie nam zachować ład, bez względu na to, jak często przebywamy w garderobie i jakie rewolucyjne stylizacje w niej testujemy.

W stylu skandynawskim można też urządzić szafę, która będzie występowała w roli garderoby. Takie rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniach o nieco mniejszym metrażu. Warto jednak wybierać jak najbardziej pojemne szafy. W szafie warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Również i tutaj należy dbać o odpowiednie segregowanie przechowywanych rzeczy, a więc i tutaj nie może zabraknąć dodatkowych pudełek czy koszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *