Zamów telefonicznie: 606 240 991 Salon: Pruszcz Gd. Grunwaldzka 69A
funkcjonalna jadalnia

Jak urządzić funkcjonalną jadalnię?

Jadalnia to pomieszczenie w mieszkaniu, które spełnia bardzo ważną funkcję. Tutaj spotykają się domownicy podczas wspólnych posiłków, często właśnie przy jadalnianym stole odbywają się przyjęcia towarzyskie, a niejednokrotnie również wykonywane są różnorodne prace domowe, takie jak odrabianie lekcji przez dzieci, szycie, majsterkowanie itd. W jadalni należy pogodzić dwie zupełnie różne kwestie, czyli estetykę z funkcjonalnością. Jak to zrobić, aby stworzyć pomieszczenie wygodne, sprzyjające spożywaniu posiłków, a jednocześnie zachwycające swoimi walorami estetycznymi?

Nowoczesna jadalnia – wygoda i styl

Nowoczesną jadalnię tworzą meble, które muszą być przede wszystkim wygodne. Wszelkiego rodzaju dodatki nie są tak istotne. Jadalnie w wielu domach to stosunkowo niewielkie pomieszczenia, często połączone z kuchnią lub salonem. Wprowadzanie do nich nazbyt wielu elementów dekoracyjnych mogłoby wprowadzić estetyczny chaos. Za to meble muszą być dobrane z najwyższą precyzją.

Sercem jadalni jest oczywiście stół. Stół jadalniany powinien być stosunkowo duży, ale w tym przypadku zwykle jesteśmy ograniczeni dostępną w mieszkaniu przestrzenią. W niewielkim mieszkaniu, w którym kuchnia jest połączona z salonem, właśnie przy pomocy stołu można podzielić przestrzeń na dwie oddzielne strefy – do przygotowywania i jedzenia posiłków (czyli kuchnię) i do późniejszego odpoczynku (czyli salon).

To, co sprawia, że jadalnia jest funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu, to przede wszystkim rozkład wszystkich mebli i ich wielofunkcyjność. Stół powinien być oczywiście w centrum, a dostęp do niego nie może być niczym ograniczony. Jego wielkość należy dostosować do dostępnej przestrzeni, a także liczebności i potrzeb całej rodziny. Oczywiście nie może być za duży, aby nie utrudniał swobodnego poruszania się po wnętrzu. Nie powinien być też za mały – każdy członek rodziny powinien wygodnie postawić talerz z posiłkiem. Krzesła to dopełnienie całości. Można wybrać oryginalne krzesła do jadalni, ale pamiętajmy, że nie powinny one również dominować we wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *